DOĞU KARADENİZ 3gece4gün

 3 GECE 4 GÜN DOĞU KARADENİZ 

RİZE-AYDER YAYLASI-BATUM-TRABZON-GİRESUN-ORDU-SAMSUN 

1.GÜN: BATUM/AYDER YAYLASI / Akşam saat:20.00’de hareket Reşadiye, Gümüşhane üzeri yolculuğumuz devam ediyor. Sabah 06.00’da  kahvaltı ardından yola çıkıyoruz . Sarp Sınır Kapısı’ndaki giriş işlemlerinin ardından   Batum’a ulaşıyoruz.İlk ziyaretimizi Romalılardan kalan Asparos(Gonio) Kalesi’ne yapıyoruz. Kaleyi ve içindeki arkeoloji müzesini gezdikten sonra 112 hektarlık alanda kurulu Batum Botanik Bahçesi’ne geçiyoruz. İçerisinde1200’ü gül olmak üzere 5000 den fazla bitki bulunmaktadır.Bahçe ziyareti sonrası  Türk Restoranlarından helal sertifikalı öğle yemeğimizi alıyoruz.Yemek sonrası şehir turumuzu  Rus Kilisesi, Piazza Meydanı, Avrupa Meydanı, Tiyatro Meydanı, Batum Bulvarı, Alfabe Kulesi, Ali ve Nino Heykeli ile tamamlıyoruz.Sarp kapısına hareket ediyoruz çıkış işlemleri sonrası Ayder yaylasına hareket ediyoruz, Fırtına Deresi boyunca eşsiz doğa güzelliklerini izleyerek varacağınız Çamlıhemşin İlçesi’de yer alan Ayder Yaylası, Gürgendibi yayla evleri, çiçekli düzleri, türlü çiçeklerden elde edilen balı ve şifalı kaplıcasıyla bilinir. konaklama akşam yemeği Ayder yaylası Kervansaray Otel (Yayla oteli) Yemekten sonra tulum eşliğinde canlı müzik. 

2.GÜN:RİZE/ Sabah otelde  alacağımız kahvaltı sonrası ,Ayder Yaylası'nda serbest zaman sonrası aracımızla Çamlıhemşin'e hareket. Çamlıhemşin’de tarihi Osmanlı Köprüsü’nü gezi ve Fırtına Vadisi’nde fotoğraf çekimi için verilen molanın ardından Çamlıhemşin ilçesinde bizi bekleyen aracımızla(araç değişikliği ekstra ücretli) Zil kale ve Polovit Şelalesi'ne çıkıyoruz. Muheteşem manzaralar ve  adrenalin kaynağı dar patika yolları geçerek Zil Kale'ye varıyoruz. Zil Kale  İlçe merkezine 13 kilometre uzaklıktaki kalenin inşa tarihi kesin olarak bilinmiyor. Osmanlı dönemindeki adı Zir Kale olan bu yapının 13. yüzyılda yapıldığı tahmin edilmekte.Buradaki serbest zaman ardından Polavit Şelalesi'ne hareket. Palovit Şelalesi. Zil Kale’ye uzaklığı 6.5 kilometre olan bu şelale, tam bir doğa harikası. Yaklaşık 15 metreden dökülen şelalenin debisi bugüne kadar ülkemizde görülen yüksek debili şelalelerinden biridir. Buradaki serbest zaman ardından Karadeniz müzikleri eşliğinde ilçe merkezine hareket ediyoruz. Burada kendi aracımıza geçiyoruz. Öğle yemeği molası, yol üstünde Zipline-Rafting  tesisine uğruyoruz. Dileyen misafirlerimiz eğlence dolu bu deneyimi yaşayabilirler. Uzungöl'e doğru hareket ediyoruz. Deniz seviyesinden 1090 m yükseklikte bulunan Uzungöl, dik yamaçları ve muhteşem orman örtüsü ile Alplerin güzelliğini  geride bırakmaktadır. Vadinin ortasında bulunan ve yamaçlardan düşen kayaların Haldizen Deresi’nin önünü kapatmasıyla oluşmuş göl, Uzungöl olarak bilinir ve çevreye aynı adı vermiştir. Uzungöl’de  vereceğimiz molanın ardından  Trabzon’a geçiyoruz. Trabzon Sürmene'de bulunan otelimize geçiyoruz. Yol üstünde Tekstil Fabrikası ve Çay Fabrikası’nı ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜN:TRABZON/ GİRESUN/Otelde alacağımız kahvaltı sonrası gezimizin ilk  durağı Ayasofya Kilisesi oluyor. Kommenos Krallığı döneminde İstanbul’daki Ayasofya’ ya hitaben yapılan bu mimari yapıyı ve fresklerini inceledikten sonra Soğuksu Tepesi’ndeki Art Neuva (yeni sanat) tarzında Konstantin Kabayanis’in yaptırmış olduğu ve Trabzon halkının Ata’ya armağanı olan Atatürk Köşkü’nü geziyoruz. Ayrıca yörenin en büyük gümüş atölyesine gidiyoruz. Burada Gümüş, Telkâri ve ülkemizde sadece Trabzon’da  üç aile tarafından yapılan Kazaziye Sanatı’nın inceliklerini görüyoruz. Öğle yemeği molası veriyoruz. Ardından Sümela Manastırı'na doğru yola çıkıyoruz.Altındere  Milli Parkı’na ulaşıyoruz. Maçka, Karadağ’daki Ortodoks Hıristiyanları için önemli bir yeri olan Sümela Manastırı’na çıkıyoruz. İsteyen  konuklarımız, patika yoldan manastıra çıkabilir. Karadağ’ın en sarp yerinde kurulmuş olan manastırın manzarasıyla büyüleneceksiniz. Meryem Ana Kilisesi, Nöbetçi odaları, Misafirhane Ayazma, Su Kemerleri, Kaya Fresklerini gördükten sonra  Trabzon ili üzerinden Giresun'da bulunan otele doğru hareket ediyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

4.GÜN: ORDU-SAMSUN / Otelimizde alacağımız  kahvaltının ardından  Ordu’ya hareket ediyoruz. Ordu yöre taş mimarisinin en güzel örneği ve aynı zamanda Etnografya Müzesi olan Paşaoğlu Konağı gezimizi yapıyoruz. Sonrasında Karadeniz’in en güzel manzaralarından birine sahip olan 485 m. yükseklikteki Boztepe’ ye çıkarak (TELEFERİKLE EKSTRA) verilecek serbest zamanın ardından Samsun’a devam ediyoruz.19 mayıs 1919’da Atatürk’ün Bandırma Vapuru’ndan 18 silâh arkadaşıyla inerek Kurtuluş Savaşını başlatan ilk genelgeyi okuduğu yer olan bu anlamlı şehirde Atatürk Anıtı’nı, İlk Adım Anıtı’nı ve Bandırma Vapuru’nu gezdikten sonra turunuzu  tamamlayarak saat 20:00 sularında şehrimize hareket ediyoruz.

Bir başka turda buluşmak dileğiyle…  

       ÜCRETE DAHİL HİZMETLER :              

  • Ulaşım, araç içi ikram
  • Seyahat sigortası (1618 sayılı kanun gereği)
  • 3 sabah kahvaltısı, 3 akşam yemeği
  • 3 gece 4* otellerde konaklama (1 gece yayla oteli)
  •  Rehberlik hizmeti

       ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR :            

  • Otel ekstraları
  • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
  • Öğle yemekleri dönüş akşam yemeği
  • Tekne turu (program akışına göre Giresun veya Samsun'da)

 

 

 

 

 

 

Adres:Kabe-i Mescit Mahallesi G.O.P Bulvarı 4.sokak Kat:1 No:2  İpek İş Merkezi 

(Tower Otel Karşısı) Tokat Telefon: 0 356 214 04 40 - Gsm :0 546 860 99 90

E-Mail: tatildostutokat@gmail.com

 

Lüks araçlar, profesyonel rehberler, en temiz ve kaliteli oteller, sizlerin rahatı düşünülerek hazırlanmış tur programları için Tatil dostu

Bugun 44

Dün 0

Bu Hafta 44

Bu Ay 44

Toplam 1069

   
© 2019 Tatil Dostu - Adres:Kabe-i Mescit Mahallesi G.O.P Bulvarı 24.sokak Kat:1 No:2 İpek İş Merkezi (Tower Otel Karşısı) TOKAT 0 356 214 04 40 Gsm: 0 546 860 99 90 Email: tatildostutokat@gmail.com 2019 tatildostu.com /tüm hakkı saklıdır