BATI KARADENİZ 2gece 3gün

 

KASTAMONU-SAFRANBOLU-YÖRÜK KÖYÜ-AMASRA

1.GÜN: Belirtilen noktada toplanıyoruz ve Kastamonu'ya doğru hareket ediyoruz. Kastamonu şehir turumuza başlıyoruz. İlk durağımız İstiklal Marşımızın Mehmet Akif Ersoy tarafından ilk olarak okunduğu Nasrullah Camisi, Nasrullah Şadırvanı (rivayete göre 1 kez buradan su içen 7 kez Kastamonu’ya gelir) , Münire Medresesi El Sanatları Merkezi, Liva Paşa konağı, Kastamonu El Sanatları Teşhir Merkezi gezimizi tamamladıkta sonra şuan Kültür Bakanlığının koruması altında olan Safranbolu-Yörük köyüne hareket ediyoruz. Bektaş kökenli olan bu köyde köylünün ortak malı olan  Çamaşırhane ile gezimize başlıyoruz. Ardından 250 yıllık bir konak olan Sipahioğlu konağını görüyoruz. Yörük köy gezimizi tamamlayarak Safranbolu ya hareket ediyoruz. Safranbolu’da otelimize yerleşme Akşam yemeği ve konaklama.

2.GÜN: Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Safranbolu turumuza başlıyoruz. Arasta çarşısı, Güneş saati, Köprülü Mehmet paşa camii, Cincihan, Kaymakamlar evi gezimizi tamamlayarak şehri panaromik olarak göreceğimiz Hıdırlık tepesine çıkıyoruz. Burada saygılı evler diye bilenen Safranbolu evlerinin muhteşem görüntüsüne tanık oluyoruz. Daha sonra Kristal Teras'çıkıyoruz. Alışveriş için serbest zamanın ardından Bulak mağarasına hareket ediyoruz. Ardından Safranbolu'daki  otelimize hareket. Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde.

3.GÜN: Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Amasraya hareket.  Çeşmi-cihan(dünyanın gözü) olarak bilinen limanı ve balığıyla ünlü bu şirin beldede Amasra kalesiyle gezimize başlıyoruz. Kalede bulunan Fatih Camisi, Kemere Köprüsü, Ağlayan Ağaç ve serbest zamanın  isteyen konuklarımız için tekne turu (ekstra) ardından turumuzu tamamlayarak dönüş için hareket ediyoruz. 

Bir başka organizasyonunda buluşmak dileğiyle..

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

  • Ulaşım,araç içi ikram
  • 2 Gece Konaklama 
  • 2 Sabah Kahvaltısı 2 Akşam Yemeği
  • Belirtilen Çevre Gezileri 
  • Profösyönel Rehberlik Hizmeti
  • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  • İlk sabah kahvaltı, Öğle Yemekleri,dönüş akşam yemeği
  • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
  • Tüm Özel Harcamalar
  • Müze Ören Yeri Girişler 

 

 

Adres:Kabe-i Mescit Mahallesi G.O.P Bulvarı 4.sokak Kat:1 No:2  İpek İş Merkezi 

(Tower Otel Karşısı) Tokat Telefon: 0 356 214 04 40 - Gsm :0 546 860 99 90

E-Mail: tatildostutokat@gmail.com

 

Lüks araçlar, profesyonel rehberler, en temiz ve kaliteli oteller, sizlerin rahatı düşünülerek hazırlanmış tur programları için Tatil dostu

Bugun 46

Dün 0

Bu Hafta 46

Bu Ay 46

Toplam 1071

   
© 2019 Tatil Dostu - Adres:Kabe-i Mescit Mahallesi G.O.P Bulvarı 24.sokak Kat:1 No:2 İpek İş Merkezi (Tower Otel Karşısı) TOKAT 0 356 214 04 40 Gsm: 0 546 860 99 90 Email: tatildostutokat@gmail.com 2019 tatildostu.com /tüm hakkı saklıdır