İRAN TURU

TEBRİZ - TAHRAN - İSFAHAN - ŞİRAZ

7 Gece 8 Gün 

1.GÜN / TOKAT,SİVAS, VAN –   Siz değerli yolcularımız ile akşam saat: 20.00’de hareket ediyoruz sabah saat: 08.00’de varış sabah kahvaltı (ekstra) kahvaltı sonrası van sınır kapısına hareket ediyoruz, işlemlerin ardından bizi bekleyen aracımızla Dünya’nın en eski yerleşim birimlerinden birisi olan İran’a giriş yapıyoruz. Tebriz’e giderken yolumuzun üzerinde Hoy kentinde Şems-in Türbesini ziyaret edip Tebriz’e yolculuğumuz devam ediyor. 3 Saat Hoy çıkışımız sonrasında Tebriz’e varıyoruz.Otel giriş işlemlerimiz sonrasında Şahgölü(El Golü) ne gidiyoruz. Akşam yemeğinin ardından dinlenmek için otelimize geçiyoruz.

Konaklama Tebriz  Pars Hotel 5* Hotel  Vb

2.GÜN / TEBRİZ – TAHRAN  Tebriz – Tahran uçuş 1,5 Saat

Otelde alınan kahvaltı sonrasında saat 08.30’da otelden ayrılıyoruz.İlk göreceğimiz yer İslam firuzesi olarak adlanan Gök Mescit, Kaçar Müzesi ve demir devrinden kalma bir mezarlık olan Asre Han Müzesi, dünyaca ünlü bir çok Şairin türbesi olan Magbaratolshoara (Makberetüş Şuera)(Şairler Kabristanlığı) ziyaretini gerçekleştiriyoruz. Dünyanin en büyük Kapalı Çarşısı Tebriz Kapalı Çarşı Mascit Cami ve Halı Pazarına alişveriş yapmak için gidiyoruz. Tebriz Panaromik Şehir Turunun ardından  Saat 17.00’de Tebriz Uluslararası Havalimanına hareket ediyoruz. Havalimanı varışımız 18.00’da olup Tahran’a uçuşumuzu saat 19.00’da gerçekleştiriyoruz. Saat 20.30’da Tahran Havalimanından otele hareket ediyoruz. Akşam Yemeğimizi otelde aldıktan sonra otelden ayrılarak Milad Kulesi’ni görüyoruz. Sonrasında konaklamak ve dinlenmek üzere otele geri dönüyoruz.

Konaklama Tahran Parsian Esteglal Hotel 5*  Vb

 3.GÜN /  TAHRAN

Otelde alınan kahvaltı sonrasında tam gün Tahran turuna başlıyoruz.Valiasr Caddesini geziyoruz. Milattan once 5000 yillara dayanan ulusal müzesi Unesco dan da koruma altına alınmış olan Gülistan Sarayı, Tahran Kapali Çarşısı ve Tophane görülecek yerlerimiz. Ardından  İran Ulusal Mücevher Müzesi gezisi yapacağız. Milad Kulesi’ni görüyoruz. Luxury  restaurantların bulunduğu gölün hemen yanında Derben’de Akşam yemeği yiyeceğiz.

 Konaklama Tahran Parsian Esteglal Hotel 5*   Vb

 4.GÜN / TAHRAN - İSFAHAN    5 Saat (Tahran-İsfahan arası 443 km 5 Saat)

Otelde erken saatde kahvaltı yapıp İsfahan’a lüks ve konforlu otobüslerimiz ile yola çıkacağız. İsfahan’a giderken yol üzerinde yaklaşık 3 saat sonra Kaşan  kentine uğrayacağız. Fin Bahçesi, Fin Hamamı, Tabatabaie  evi ve Aga Bozorg medresesini göreceğiz. Burada geçireceğimiz iki  saat gibi zaman sonrasında yolumuza devam ediyoruz.  Akşamüzeri İsfahan’da olacağız.Öncelikle görülmesi gereken yerlerden biri olan SieosePol’ü göreceğiz. İsfahan’ın Tarihi Köprülerinde yürüyüş yapacağız.  İsfihan da güzel bir akşam yemeğinin ardından konaklamak ve dinlenmek üzere otele hareket ediyoruz.

Konaklama İsfihan Abbasi Persian Kowsar Hotel 5*   Vb

 5.GÜN / ISFAHAN 

Otelde alınan kahvaltı sonrasında Unesconun korumasında olan Sefevi Şahi Abbas tarafından yapılan geniş bir  saray ve Botanik Bahçelerinin bir parçası olarak Cehel Sütun Sarayı ve Dünyanin en büyük meydanlarından biri olan Nakş-i Cihan Meydanı , Ali Kapı Sarayı, İmam Mescidi Camisi Gezisi yapıyoruz. Gezi sonrasında Alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Kafeler ve El Sanatlar Mağazalarında vakit geçirdikten sonra otele geçiyoruz. Akşam Yemeğininden konaklamak ve dinlenmek üzere otele hareket ediyoruz.

Partikan Resturant- Bastani Restaurant

Konaklama İsfihan Abbasi Persian Kowsar Hotel 5*

 6.GÜN /  ISFAHAN -  PERSPOLİS - ŞİRAZ  6 saat

 Otel erken sabah kahvaltı yapıp saat 08:00’de ayrılıyoruz. Şiraz kentine doğru (5 saat)yola çıkıyoruz. Güzergahımız üzerinde olan önce Büyük Pers İmpratorloğunun kurulduğu yer olan  Koruş’u ziyaret ediyoruz. Perspolis ve yakınında bulunan Nakş-i Rüstem ziyaret ediyoruz. Öğle Yemeğini Perspolis de alıyoruz. Daha sonra Şiraz’a hareket ediyoruz. Akşam yemeğiminden sonra Otele dönüyoruz. 

Konaklama Şiraz  Chamran Grand Hotel 5*  (İsfahan-Şiraz arası 485 km 6 saat)

7.GÜN / ŞİRAZ-TEBRİZ

Otelde alınan kahvaltı sonrasında Panoramik olarak şehir turu yapip Nasırelmülk Camii, Vekil Çarşısı, İrem Parkı, Narancestane Kavam Bahçesini   ziyaretlerini gerçekleştiriyoruz. Şehir girişinde Darvaze Kuranda fotoğraf çekmek için kısa mola veriyoruz. Uçuş saatimize göre havalimanı transferimizi gerçekleştirip, Tebriz uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz.

Konaklama Tebriz  Pars Hotel 5* Hotel  Vb

8.GÜN / TEBRİZ - VAN

Otelde alınan kahvaltı sonrasında 08.00 da  Tebriz - Kapıköy sınır kapısı transferimizi gerçekleştiriyoruz.  Sınır geçişi sonrasında bizi bekleyen aracımızla dönüş için hareket ediyoruz. 

Bir sonra ki organizasyonumuz da Görüşmek Üzere   

Uçuş bilgileri “Yerel Saatler” kullanılarak Verilmiştir.

                                           

 OTELLER :    

Tebriz  Pars Hotel 5* Hotel

Tahran Espinas Persian Gulf Hotel 5*

İsfihan Abbasi Persian Kowsar Hotel 5*

Konaklama Şiraz  Chamran Grand Hotel 5*                          

3 KİŞİLİK ODALARDA İLAVE YATAK UYGULAMASI OLUP 3. YATAK STANDART YATAKLARDAN KÜÇÜKTÜR. ÇOCUK İNDİRİMİ SADECE 2 YETİŞKİN YANINDA KALAN ÇOCUKLAR İÇİN  

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:

 • 2 Gece Tebriz Konaklama (Oda-Kahvaltı)
 • 2 Gece Tahran Konaklama (Oda-Kahvaltı)
 • 2 Gece İsfahan Konaklama (Oda-Kahvaltı)
 • 1 Gece Şiraz Konaklama (Oda-Kahvaltı)
 • Tebriz- Tahran Uçak Bileti
 • Şiraz-Tebriz Uçak Bileti
 • Akşam Yemekleri
 • Lüks Otobüs ile Tüm Ulaşım Hizmetleri
 • Türkçe Rehberlik
 • Programdaki Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücreti
 • Seyahat Sigortası
 • Araç içi İkramlar 

Seyahat Öncesi Ödenmesi Gereken İlave Ücretler

 • Yurtdışı Çıkış Harcı (50 TL)
 • Öğle Yemekleri
 • Yapılan Özel Harcamalar

 

 

 

 

 

Adres:Kabe-i Mescit Mahallesi G.O.P Bulvarı 4.sokak Kat:1 No:2  İpek İş Merkezi 

(Tower Otel Karşısı) Tokat Telefon: 0 356 214 04 40 - Gsm :0 546 860 99 90

E-Mail: tatildostu60@gmail.com

 

Lüks araçlar, profesyonel rehberler, en temiz ve kaliteli oteller, sizlerin rahatı düşünülerek hazırlanmış tur programları için Tatil dostu

Bugun 97

Dün 135

Bu Hafta 232

Bu Ay 355

Toplam 79290

   
© 2019 Tatil Dostu - Adres:Kabe-i Mescit Mahallesi G.O.P Bulvarı 24.sokak Kat:1 No:2 İpek İş Merkezi (Tower Otel Karşısı) TOKAT 0 356 214 04 40 Gsm: 0 546 860 99 90 Email: tatildostu60@gmail.com 2019 tatildostu.com /tüm hakkı saklıdır